Region 88 Hall of Fame

Region 88 has had great success throughout the years in All-Star and Play-Through games. Below are the champions we have had.

2009

Boys U14 Road to California State Championship
Boys Under-14 (Serj Grakasian) Read More

2007

Section 1 Area C All-Star Champions
Boys Under-14 (Angel Jaramillo) Read More

2006

Area C All-Star Champions
Boys Under-14 (Chris Ryder) Read More

Area C All-Star Champions
Boys Under-12 (Serge Grakasian) Read More

Area C League Champions
Boys Under-14: Blue Arsenal (Carlos Pena) Read More

2005

Area C All-Star Champions
Under-14 Boys: (Aramazd Davidian) Read More

Area C League Champions
Under-12 Boys: Gorillas (Eugene Allevato)

Area C League Champions
Under-10 Boys: Blue Bullets (Ed Margosian)

2004

Area C League Champions
Under-14 Girls: 13 Ghosts (Pat Chavez)

Area C League Champions
Under-14 Boys: Avengers XII (Richard Lyans)

Area C League Champions
Under-12 Girls: Exploding Firecrackers (Rebecca Verdolino)

Area C League Champions
Under-12 Boys: Silver Eagles (Mike Sternau)

2002

Area C League Champions
Under-19 Girls: Glendale A (Doug Wallis)

Area C All-Star Champions
Under-10 Boys: (Aramazd Davidian)

2001

Area C League Champions
Under-19 Girls: Glendale (Doug Wallis)

Area C League Champions
Under-12 Girls: Crystal Crushers (Gary Farmer)

1995

Area C All-Star Champions
Under-10 Boys (Roger Stanman)

1993

Section 1 All-Star Champions
Under-16 Girls (Bill Markley)

Section 1 All-Star Champions
Under-10 Boys (Jeff Wright)

Area C All-Star Champions
Under-19 Boys (Dennis Carroll)

Area C All-Star Champions
Under-12 Boys (Ben Geodjenion)

Area C All-Star Champions
Under-10 Boys (Jeff Wright)

Area C League Champions
Under-12 Boys: Cardiac Attack (Tony Ostrom)

1992

Section 1 League Champions
Under-14 Girls: Hang Loose (John Boetjer)

Area C All-Star Champions
Under-14 Girls (John Boetjer)

Area C League Champions
Under-19 Boys: Gunners (Ben Geodjenian)

1991

Section 1 All-Star Champions
Under-10 Boys (Tony Ostrom)

Area C All-Star Champions
Under-16 Boys (George Ross)

Area C All-Star Champions
Under-14 Girls (Luis Castellanos)

Area C All-Star Champions
Under-12 Girls (Tom Parker)

Area C League Champions
Under-19 Boys: Patriots (Larry Chasey)

Area C League Champions
Under-16 Boys: Bruins (Hugo Suarez)

Area C League Champions
Under-10 Boys: Cardiac Kids (Tony Ostrom)

1990

Tir-Section All-Star Champions
Under-12 Girls (Tom Parker)

Section 1 All-Star Champions
Under-14 Girls (Ted Bahrami)

Section 1 All-Star Champions
Under-12 Girls (Tom Parker)

Area C All-Star Champions
Under-12 Girls (Cesar Suarez)

Area C All-Star Champions
Under-12 Girls (Tom Parker)

Area C League Champions
Under-14 Boys: Silver Streaks (Hugo Suarez)

1989

Area C All-Star Champions
Under-16 Boys (Larry Chasey)

Area C All-Star Champions
Under-16 Girls (Stan Carstensen)

Area C All-Star Champions
Under-12 Girls (Carla Driver)

Area C All-Star Champions
Under-10 Girls (John Boetjer)

Section 1 All-Star Champions
Under-16 Girls (Stan Carstensen)

Section 1 All-Star Champions
Under-12 Girls (Dennis Carroll)

Area C League Champions
Under-16 Boys: Mac Attack (Larry Miller)

1988

Area C All-Star Champions
Under-10 Girls (Joe Boetjer)

Area C League Champions
Under-16 Girls: Express (George Ross)

1987

Area C All-Star Champions
Under-16 Boys (John Boetjer)

Area C All-Star Champions
Under-14 Boys (Mike Harzmann)

Section 1 All-Star Champions
Under-14 Boys (Mike Harzmann)

Section 1 League Champions
Under-14 Boys: Invaders (Dan Rivera)

Area C League Champions
Under-16 Girls: Quick Silver (Jim Brennan)

Area C League Champions
Under-16 Boys: Raiders (Mike Allan)

Area C League Champions
Under-10 Girls: Bulldogs (Richard Lyans)

Area C League Champions
Under-10 Boys: Shooting Stars (Carla Driver)

Area C League Champions
Under-14 Boys: Invaders (Dan Rivera)

1986

Area C All-Star Champions
Under-10 Boys (Ed Weber)

1985

Area C All-Star Champions
Under-10 Girls (Sid Olinger)

Area C All-Star Champions
Under-12 Boys (Mike Harzmann)

Area C All-Star Champions
Under-12 Boys (Sid Olinger)

Area C All-Star Champions
Under-14 Boys (Rich Jaraba)

Area C All-Star Champions
Under-14 Boys (Roy Messineo)

Section 1 All-Star Champions
Under-10 Boys (Dennis Carroll)

Area C League Champions
Under-10 Girls: Rockin’ Roins (Sid Olinger)

1984

Area C All-Star Champions
Under-12 Boys (Mike Harzmann)

Section 1 League Champions
Under-12 Boys: Turbos (Bill Minarik)

Area C League Champions
Under-12 Boys: Turbos (Bill Minarik)

Area C League Champions
Under-19 Boys: Strikers (Jose Ochoa)

1983

Area C All-Star Champions
Under-10 Boys (Dick Greenwood)

Area C All-Star Champions
Under-12 Boys (Lee Calsyn)

Area C All-Star Champions
Under-14 Boys (Robert McCormack)

Area C League Champions
Under-14 Boys: Riverplate (Carlos Aguilar)

1982

Area C All-Star Champions
Under-10 Boys (Paul Tucker)

Section 1 All-Star Champions
Under-10 Boys (Paul Tucker)

Area C League Champions
Under-16 Boys: Strikers (Bill Health)

1981

Area C League Champions
Under-10 Boys: Sun Devils (Mike Allan)

1980

Area C League Champions
Under-10 Boys: Golden Eagles (John Boetjer)

1979

Section 1 League Champions
Under-12 Boys: Impalas (Chris McMahan)

Area C League Champions
Under-12 Boys: Impalas (Chris McMahon)

1978

Area C League Champions
Under-14 Boys: Lyons (Noel Rudd)

1976

Area C League Champions
Under-10 Boys: Tornadoes (Bill Cunningham)